BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışmasında BİLSEM’den Başarı

Türkiye´nin en büyük Robot Yarışması Organizasyonu olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi robot topluluğu tarafından düzenlenen 12. Uluslararası robot günleri etkinlikleri 7-8 Mart 2015 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre merkezinde düzenlendi. 
12. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışmasında BİLSEM’den Başarı

Arama Kurtarma, Sumo, Çoklu Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Mayın Tarlası, Labirent Çözen, Çöp Toplayan olmak üzere toplam 8 kategoride düzenlenen yarışlara ilgi yoğun olmuştur. Katılımcılar arasında birçok teknik üniversite, devlet üniversitesi, özel üniversiteler, özel kolejler, teknik ve endüstri meslek liseleri ve robot toplulukları, bireysel robot tutkunları yer almıştır.

                Mini Sumo kategorisinde 4 öğrenci, Labirent Çözen kategorisinde 2 öğrenci, Mayın Tarlası kategorisinde 3 öğrenci, Çizgi İzleyen kategorisinde 3 öğrenci ile dört farklı kategoride 12 öğrenci ile katıldığımız yarışlarda Mini Sumo kategorisinde “Sumotori” isimli robot takımımız Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin “Kku Mekatronik” isimli robotlarını eleyerek çeyrek finale yükselmiştir. Çeyrek finalde Ankara Sanayi Odası Teknik Koleji (ASO) robot takımının “Kumpas” adlı robotuyla karşılaşan robotumuz yenmeyi başararak finale yükselmiştir. Organizasyonun kapanış töreninden önce “Veni Vidi Vici”  adlı robot takımı ile final maçını yapmış ve ikinciliği elde etmiştir.

                Mayın Tarlası kategorisinde “miner” adlı robotumuz en iyi zamanlamayı yaparak üçüncülük ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimiz ödüllerini Uluslararası ODTÜ Robot Günleri Akademik Danışmanı Doç. Dr. E. İlhan KONUKSEVEN ve Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2015 koordinatörünün elinden almışlardır.

 

KATILDIĞIMIZ KATEGORİLER VE ROBOT İSİMLERİMİZ:

CİZGİ İZLEYEN KATEGORİSİNDE: SKETELON, BİLSEM LİNER VE EQ07

MAYIN TARLASI KATEGOSİNDE:  MİNER VE REKTMATE

LABİRENT ÇÖZEN: F084 VE PAN

 

MİNİ ÇOKLU SUMO: SUMOTORİ İSİMLİ ROBOTLARLA KATILDIK.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.