BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART COŞKUSU

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yılı ve Şehitler Günü Anma programı, Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN, Garnizon ve Okullar Komutanı Sayın Tuğg. Lokman Ali YILMAZ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Birol ŞAHİN ve çok sayıda protokol üyelerinin katılımıyla kutlandı.
18 MART COŞKUSU

  ilk olarak Garnizon Şehitliği’nde Çelenk Sunma Töreni ile başlayan tören Saygı duruşu ve Saygı Atışının ardından İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

     Kurmay Binbaşı Mahmut ASLAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İl Müftüsü Turgut AÇARİ Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı münasebetiyle şehitlerimiz için bir dua yaptı.

      Valimiz Sayın Mustafa YAMAN, Garnizon ve Okular Komutanı Sayın Tuğgeneral Lokman Ali YILMAZ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Birol ŞAHİN ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Sayın Haydar FİLİZ´in Şehitlik Anı Defterini imzalamasının ardından Şehit Mezarları ziyaret edildi. 

FATMA EMİN KUTVAR ANADOLU LİSESİ’NDEN DUYGU DOLU ANLAMLI KUTLAMA

       Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin hazırladığı ve Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN, Garnizon ve Okullar Komutanı Sayın Tuğg. Lokman Ali YILMAZ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Birol ŞAHİN ve çok sayıda protokol üyelerinin katıldığı, Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

         Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi Müdürü Yakup DÖNMEZ, günün anlam ve önemi belirten konuşmalarına duygu dolu,

                     Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından

                     Koşar adım gitmeli onların arkasından,

                     Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından

                     İleriye atılmak ve bir daha dönmemektir.

şiirle başladı.

     “Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin yazdığı en şerefli kahramanları, Çanakkale Şehitlerimizi hatırlamak üzere huzurunuzdayız. 100 yıl önce yüz binlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek için Çanakkale’ye gitmişlerdir. Amacımız geçmişteki savaşların zaferleriyle mutlu olmak değil, eğer amaç vatan savunmasıysa, eğer amaç hürriyet davası ise, bir ölüm kalım mücadelesi ise buna savaş diyemezsiniz. Bunu anlatmak boynumuzun borcudur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak;  diyeti ağır bedelle ödenmiş bir topraktır.

   Onlar bizi izliyorlar, buradalar, yanımızdalar. Onların taşıdığı o asil ruh, biliyorum ki, bizim damarlarımızda… Şu an o ruhun kıpırdanışlarını bu salonda hissediyorum. Mekânları Cennet, Ruhları şad olsun.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

     Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Geleceğini Biliyordum” tiyatro gösterisi izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

  VALİMİZİ 120 KİŞİLİK İZCİ GRUBU KARŞILADI

     Saat 13.30’da Balıkesir Anadolu Lisesi’nde büyük beğeni ve ilgi gören “Çanakkale Savaşı’nda Şehit Düşen Balıkesir Lisesi Öğrencileri Anısına Yapılan Rölyef Açılış Töreni” 120 kişilik izci gurubunun karşıldığı Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN ve beraberindeki daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.   

 

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.