BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Projemiz GMKA Tarafından Onaylandı

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi ve Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Karesi Belediyesi’nin iştirakçisi olduğu projelerimiz GMKA tarafından onaylandı.
2 Projemiz GMKA Tarafından Onaylandı

1. “Balıkesir Kariyer Akademi” Projesi:

134.000,00 TL bütçeli proje; bölgedeki ortaöğretim ve üniversite mezunu işsizler ile lise son sınıf öğrencilerinin kariyer ve danışmanlık hizmeti almalarını sağlayarak, temel yetkinliklerinin geliştirilmesini; bölgedeki genç nüfusun istihdam edilebilirliğini arttırarak, bölgenin beşeri sermayesinin beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlanmasını amaçlamaktadır. Proje kapsamında: Kariyer Gelişim Merkezi Kurulması, Fiziki mekân geliştirme çalışmaları, Çalışma ziyaretleri, Anket uygulamaları, Kısa film gösterimi, Öğretmen ve öğrenci eğitimleri/seminerleri, 20 rehber öğretmene verilecek koçluk eğitimleri, Internet sitesi oluşturma, Yaygınlaştırma toplantıları gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir.

 

 

 2. “Sağlığı Seçiyorum Harekete Geçiyorum” Projesi

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi ve Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Karesi Belediyesi’nin iştirakçisi olduğu projenin toplam maliyeti 188.728,00 TL’dir. “Toplumun zararlı maddelerden korunması ve başta gençler olmak üzere zararlı madde bağımlılarının rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması” program önceliğine yöneliktir.

Bu proje ile okullara gençlerin spor ve sanat faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri alanlar oluşturulacak ve okullarda sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilecektir. Proje ile proje ortağı okullarda 1 Fitness Salonu, 2 Yapay Tırmanış Duvarı, 1 Müzik Sınıfı, 1 Müzik Kayıt Stüdyosu, 1 Açık alan Spor parkuru oluşturulacak, 34 adet bisiklet ve bu alanlarda kullanılacak spor malzemesi ve müzik aleti ve ekipmanı alınacaktır.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.