BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlikleri Yarışması

  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün, her yıl İmam Hatip Liseleri arasında düzenlediği Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Balıkesir ayağı İlimiz Sındırgı ilçesinde 04.04.2015 Cumartesi günü Sındırgı Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapıldı.
6. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlikleri Yarışması

  Programa; İl Milli Eğitim Müdür yardımcımız sayın Ahmet CENGİZ,  Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz sayın Sami GÜNNÜ, Sındırgı belediye başkanı sayın Ekrem YAVAŞ, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın İbrahim IŞIK, Sındırgı ilçe müftüsü Halil HAZAR  okul müdürleri ,idareciler, öğretmen ve öğrenciler  ile Sındırgı halkı katıldı.Yarışmada,Balıkesir İl Müftü yardımcıları sayın Ramazan TOPCAN ve Necati KARA,  İlahiyat Fakültesi öğretim Üyeleri Mansur TEYFUROV ve Hesham Mohamed  İbrahim MOTOWA juri üyesi olarak görev yaptı.Sındırgı A.İ.H.L öğrencisinin K.Kerim tilavetinden sonra Bilgi yarışması ile program devam etti.Bilgi yarışması 3 grupta yapıldı.Çekişmeli geçen ve uzatma sorularına kalan grup yarışmaları sonucunda Balıkesir A.İ.H.L., Bandırma A.İ.H.L, Edremit A.İ.H.L ve Gönen A.İ.H.L finale yükseldi.Yine çekişmeli ve başa baş geçen final sonunda Balıkesir (Karesi) Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Gönen AİHL ikinci, Edremit AİHL üçüncü oldu.Daha sonra şiir yarışmasına geçildi. Jurinin zorlandığı yarışmada, Balıkesir (Karesi) A.İ.H.L  öğrencisi M. Bilal DÖNMEZ birinci olurken, ikinciliği Erdek AİHL öğrencisi Sümeyye URAS,  üçüncülüğü ise Bandırma AİHL öğrencisi M. Akif DİRİCİ elde etti. Metin canlandırma yarışmasında ise, Dursunbey A.İ.H.L birinci, Sındırgı A.İ.H.L ikinci Burhaniye A.İ.H.L ise üçüncü oldu.Dereceye giren öğrencilere Protokol üyeleri tarafından çeşitli hediye ve ödüller takdim edildi.İl Milli Eğitim Müdür yardımcımız sayın Ahmet CENGİZ bir konuşma yaparak öğrencileri tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.Programda Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz sayın Sami GÜNNÜ, Sındırgı belediye başkanı sayın Ekrem YAVAŞ, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın İbrahim IŞIK, Sındırgı ilçe müftüsü Halil HAZAR  da birer konuşma yaptılar.Program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.Yarışmada birinci olan okullarımız ve öğrencilerimiz İlimizi, 2 Mayısta  Manisa da yapılacak olan bölge yarışmasında temsil edeceklerdir.Kendilerini tebrik ediyor  başarılar diliyoruz.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.