BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadın annedir; merhametin, şefkatin, sevginin ve fedakârlığın sembolüdür. Kadın eştir; sorumluluklarımızı paylaşan hayat yükümüze omuz verendir. Kadın kardeştir, evlattır; sevgi ve masumiyet kaynağıdır. Kadın eğitendir; evlatlarımızın ilk öğretmeni, yol göstericisidir. Kadın liderdir; bir toplumu şekillendiren ve geleceğe taşıyan en önemli etkendir...

Her şeyden önce memleketimize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştiren tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Toplumların geleceği, başarıları ve kalıcılığı kadın faktörünün etkinliğine bağlıdır. Bu sebeple insanlık tarihinin düzenleyici ve birleştirici mayası her zaman kadın olmuştur. Tüm kadınlarımıza göstereceğimiz saygı, muhabbet aslında tüm insanlık adınadır.

Kadınlara zulmeden hiç bir toplumun geleceği aydınlık olamaz. Bizim inancımızın da kültürümüzün de özünde böyle bir ayrımcılık ve uygulama yoktur. "Ey İnsanlar; Kadınların haklarına riayet ediniz" denen bir bir düşünce yapısına sahip olan bizler biliriz ki; kadınlarımız, toplumun mayası- geleceği ve manevi değerlerinin saklayıcısıdır.  Türk kadını da tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her dönemde ihtiyaç duyduğumuz feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmıştır. 

Bu vatan uğruna canlarını veren kadın şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor, evlatlarını, yakınlarını kaybeden kadınlarımıza başsağlığı ve sabırlar niyaz ediyor, aile müessesemizin temel taşı, değerlerimizin en önemli temsilcisi-taşıyıcısı olan, hayatımıza emekleriyle, değerleriyle anlam katan; tamamlayan, düzenleyen, geliştiren ve yön gösteren, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yürekten kutluyor; sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu bir yaşam diliyorum.

Sami GÜNNÜ

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü


Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.