BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahilik Haftası Kapsamında İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezinde Belge Töreni Düzenlendi

Ahilik Haftası Kapsamında İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezinde Belge Töreni Düzenlendi

"Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı" kapsamında Karesi İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi'nde öğrenimlerini tamamlayarak "Usta Öğreticilik", "Ustalık" ve "Kalfalık"  belgesi almaya hak kazanan 13 öğrenciye, düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Karesi İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımıcısı Sayın Özcan ÖZEN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İslam AKTEPE, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Fatih AKA, Ticaret İl Müdürü Sayın Nuray Paköz, Balıkesir Esnaf ve Odaları Birliği (BESOB) Başkan Vekili Sayın Hasan YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami Günnü, Meslek Odaları Başkanları Sayın Kamil GÜLER, Sayın İbrahim DEMİRER, Sayın Mehmet KUŞÇU  idareciler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Karesi İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Demir'in "Ahilik" geleneğinin önemi ve  "Ahilik" sisteminin günümüzde bütün esnafımızın ve hatta toplumumuzun gönlünde yer alması ve yaşam tarzı hâline gelmesinin gerektiğini vurguladığı konuşmasıyla devam etti. Konuşmaların ardından, Karesi İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi'nde öğrenimlerini tamamlayarak "İş Usta Öğreticilik", "Ustalık" ve "Kalfalık"  belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri takdim edildi. Program sonrasında protokol üyeleri ve programa katılan misafirlere ikramda bulunuldu.

 

24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.