BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYAT EKMEKLİ YARIŞMA

           Balıkesir Karesi Ali Rıza Güçkan Anaokulu öğrenci, öğretmen ve velileri, ekmek israfına son vermek için bayat ekmeklerden yaptıkları yemeklerle bir yarışma düzenledi.
BAYAT EKMEKLİ YARIŞMA

Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında “Tutumluluk Adına Senin de Sözün Olsun Yarışması” Alirıza Güçkan Anaokulu’nda gerçekleştirildi. Yarışma öncesi TMO Ajans Amiri Selman ÖZYETİŞ tarafından “Ekmek ve İnsan konulu bir sunum yapıldı.Alirıza Güçkan Anaokulu ve Toprak Mahsülleri Ofisi Ajans Amirliği işbirliği ile organize edilen “Bayat Ekmekten Lezzetli Tatlar” yarışmasına katılan 19 yarışmacı bayat ekmekten yapılmış ürünleri  jürinin beğenisine sundu.Yemeklerin bayat ekmekten yapılıp yapılmadığı, kıvamı,lezzeti,kokusu gibi kategorilerden alınan puanlar gözönünde bulundurularak değerlendirildi.

         Karesi Kaymakamı Sayın Ahmet ERDOĞDU, İl Milli  Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Aşık, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan KONAKBAY,Şube Müdürü Sayın Sami Günnü, Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ahmet KÖSE, Karesi İlçe Müftüsü Sayın  Fahri SAĞLIK’ın da katıldığı programda yarışma sonucunda dereceye girenlere hediyeleri takdim edildi ve  çocukların yaptığı faaliyetlerden oluşan sergi gezildi.

Yarışmada dereceye giren yemekler;

1.  Bayat Ekmekli İçli Köfte             Gülbahar CANSU

2.  Kapama                                  Meral PİLGİR

3.  Bayat Ekmek Yoğurtlaması          Dilek UĞURLU

 

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.