BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bir Bahar Akşamı"

    Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tarafından, Salih Tozan Kültür Kültür Merkezinde  düzenlenen “Bir Bahar Akşamı”  Şiir Dinletisi öğrencilerin okudukları şiirlerle davetlilere duygulu anlar yaşattı.  


 

      Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN, Karesi Kaymakamı Sayın Ahmet ERDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı  Programın açılış konuşmasını yapan  Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun Türk Milli Eğitiminin Genel amaçlarına ilişkin 2.maddesinde yer alan “ Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türk milletinin bütün fertlerini, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek” hükümleri doğrultusunda, çocuklarımızın ve gençlerimizin şiir ve müzik zevklerinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi düşüncesiyle, her yıl mayıs ayı sonunda “ BİR BAHAR AKŞAMI” adı altında “ŞİİR ŞÖLENİ” düzenlenmesi ve bu uygulamanın yurt çapında gelenekselleştirilmesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2006/39 sayılı genelgesi ile öngörülmüştür. Bu kapsamda  düzenlenen  programa iştirak eden bütün davetlilere teşekkür etti. Öğrencilerimize Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan KONAKBAY ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın okudukları birer şiirle eşlik ettiler. Şiir dinletimizin  sürprizi ise Valimiz  Sayın Mustafa YAMAN’dan geldi . Geceye Şair Nurullah GENÇ’e ait “Sana Sonbaharımda Kal Bile Diyemedim” adlı şiirle renk kattı.


   

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.