BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BU SONBAHAR ON DA BİLİM VAR" İSİMLİ TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ PROJESİ ÇALIŞMALARITÜBİTAK 4007 "BİLİM ŞENLİKLERİ DESTEKLEME PROGRAMI" tarafından desteklenen 50 proje arasına girmiş olan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi tarafından sunulmuş ve Coğrafya Öğretmeni Hayret BAŞARAN tarafından yürütülen "BU SONBAHAR ON DA BİLİM VAR" isimli proje çalışmalarını görüşmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Vekili Turgut KIVANÇ ve Proje Yürütücüsü Hayret BAŞARAN'I Makamlarında kabul etmiştir.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Vekili Turgut KIVANÇ;  Projede katılımcıların bilim ve bilimsel bilgi hakkında temel kavramlara ulaşmalarının, bilimsel okur-yazarlığa sahip olmalarının, yaparak-yaşayarak öğrenmenin öneminin farkına varmalarının, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık bir bakış açısı geliştirmelerininsağlanmasının amaçlandığını belirtmiştir.

Proje Yürütücüsü Hayret BAŞARAN; projenin 26-27 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Projenin 47.000 Türk Lirası bütçeli 33 Atölyeden oluşan bir proje olduğunu ifade eden Hayret BAŞARAN katılım için atölye randevularının alındığını ve şimdiden dolduğunu Eğitim kurumlarının ilgisine teşekkür ettiğini belirtmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sami GÜNNÜ; TÜBİTAK desteklerinin Balıkesir'e getirilmesinin önemli olduğunu bu çalışmaların ilçemiz ve İlimizin eğitimine önemli katkılar sağladığını ifade etmiştir. Projenin her aşamasında gerekli desteğin sağlanacağını belirtmiştir.

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.