BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Yarışmlarında İlçemizden Büyük Başarı

  Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, “15 Temmuz ve Şehitler” temalı EBA-Resim Yarışması, “Çocuk ve Oyun” temalı EBA-Kadraj 3. Fotoğraf Yarışması, “Mülteciler ve Kardeşlik” temalı EBA-Çizgi 2. Karikatür Yarışması ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen bu üç yarışmada il bazında en çok ödül alan ilimiz olmuştur. Bu başarıda en çok katkı da iki öğrencimizin dereceye girermesi ile Karesi ilçesinden olmuştur.
EBA Yarışmlarında İlçemizden Büyük Başarı

Bakanlığımızın Eğitimde Fatih Projesi kapsamında, Fatih Projesinin tüm eğitim metaryellerinin bulunduğu EBA platformu üzerinde düzenlediği çeşitli yarışmalarla yetenekli öğrenci ve öğretmenlerimizin bu yeteneklerini sergilemeleri için bir fırsat doğurmakta ayrıca EBA platformunun zengin kütüphanesine de bu güzel katkıları aktarmaktadır.

Yine bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, “15 Temmuz ve Şehitler” temalı EBA-Resim Yarışması, “Çocuk ve Oyun” temalı EBA-Kadraj 3. Fotoğraf Yarışması, “Mülteciler ve Kardeşlik” temalı EBA-Çizgi 2. Karikatür Yarışması ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen bu üç yarışmada il bazında en çok ödül alan Balıkesir olmuştur. Bu başarıda en çok katkı sağlayan ilçe ise dereceye giren iki öğrenciyle Karesi olmuştur.

“15 Temmuz ve Şehitler” temalı EBA-Resim Yarışmasında ilçemiz T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Batuhan ÇETİN 1.’lik ödülüne layık gösterilmiştir. Yine “Mülteciler ve Kardeşlik” temalı EBA-Çizgi 2. Karikatür Yarışması’nda da ilçemiz Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Sena AĞAOĞLU Türkiye 3.’sü olarak büyük başarı sağlamışlardır.

Öğrencilerimizi bu gösterdikleri başarıdan dolayı ilçe kaymakamımız Sayın Abdulkadir DEMİR makamında kabul ederek öğrencilerimizi tebrik etmiştir. Onların bu gösterdikleri başarı ile ve gelecekteki yapacakları büyük işlerle ülkemize büyük katkı sağlayacaklarına inandığını belirtmişlerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan KONAKBAY’ da öğrencileri bu gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etmiştir.

26-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017?15 Temmuz ve Şehitler? temalı EBA-Resim Yarışması Türkiye 1.si?Mülteciler ve Kardeşlik? temalı EBA-Çizgi 2. Karikatür Yarışması Türkiye 3.sü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.