BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER"

  10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle, Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanlığı’nın düzenlemiş olduğu ve 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü icra edilecek olan, 1 Günlük Temsili Askerlik Törenine katılacak olan İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Öğrencileri, Okul Bahçesinde düzenlenen Kına Yakma Töreniyle Askere uğurlandılar.


   Törene; İl Milli Eğitim Şube Müdür Fahri ACAR, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sami GÜNNÜ ve Ahmet KUTLU’nun yanı sıra Okul Müdürleri İle çok sayıda davetli katıldı. Askerler, gidecekleri yerler anons edildiğinde tek tek gelerek Bayrağımızı öptüler ve aileleri tarafından ellerine asker kınası yakıldı. Bu sırada, töreni izleyen protokol ve aileler çok duygulu anlar yaşadılar. Daha sonra Engelli Askerlerimiz gönüllerince eğlendiler ve Askere uğurlandılar.

   Engelli Askerlerimiz; 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü ise, Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanlığı’nda 1 Günlük Temsili Askerlik vazifelerini yerine getirdikten sonra Yemin Töreninin ardından Tezkerelerini alacaklar. Kendilerine ve Tüm Vatan Evlatlarına Hayırlı Tezkereler Diliyoruz.

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.