BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Fatih Projesi" Tablet Bilgisayar Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü“Eğitimde Fatih Projesi” kapsamında bulunan tablet bilgisayarlar Sayın Kaymakamımız Ahmet ERDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve ilçe protokolünün katılımlarıyla Balıkesir Lisesi konferans salonunda törenle dağıtıldı.


Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY yaptığı konuşmada “proje kapsamında ilçemizde 2012 yılından 2015 yılına kadar 1. Faz Anadolu ve Fen Liselerine ,2. Fazda ise Meslek Liselerine “etkileşimli tahta” kurulumu sağlanarak 2 bin 323 ‘ü öğrencilerimize,ve 582 ‘si öğretmenlerimize olmak üzere 2 bin 905 adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirilmiştir.2015 yılı dağıtım programında yer alan ve geçtiğimiz hafta içerisinde okullarımıza dağıtılan 1800 öğrenci tableti ve 168 öğretmen tableti olmak üzere 1968 tablet bu gün törenle ilçemizdeki 14 farklı Ortaöğretim kurumunda dağıtım gerçekleşmektedir.’’ Dedi.

Yoğun katılımın olduğu törende tablet bilgisayar alan öğrencilerin sevinci büyüktü. İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet ERDOĞDU yaptığı konuşmada Eğitime çok büyük katkısının olduğunu düşündüğü bu projenin devlete büyük mali külfetinin olmasına rağmen bu imkanı sevgili öğrencilerimize sağladığını belirterek iyi günlerde kullanılmasını temenni ettiğini söyledi.

.............................................................

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.