BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GENÇ HATİPLER MİNBERDE"

  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arası  “GENÇ HATİPLER MİNBERDE” Hutbe okuma yarışması 8. Bölge finali Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Balıkesir Zağnos Paşa Camiinde 8 Mayıs 2015 Cuma günü yapıldı.


  Ege Bölgesinden 10 ilin ( Balıkesir,Aydın, Manisa, Uşak, Muğla, Eskişehir,Kütahya,Denizli,Bilecik ve İzmir ) il birincisi olan öğrencileri bölge birincisi olmak için yarıştı.Yarışmaya Balıkesir halkı büyük ilgi gösterdi.Program,  Zağnospaşa camii Müezzini  Nafiz DUMAN´ ın K.Kerim Tilavetiyle başladı.

  Sunuculuğunu Edebiyat öğretmeni Özgür ÖZEL´ in yaptığı yarışmanın  Bölge Seçici Kurul Üyeleri Başkanlığını İl Müftü yardımcısı Ramazan TOPCAN yaptı.8 Mayıs 2015 Cuma günü Saat:10:00 da başlayan yarışma Cuma namazı esnasında ödül töreni ile sonlandırıldı.

  Yarışma Sonunda Denizli AİHL den M.Sami DURMUŞ 1. , Balıkesir Merkez AİHL den Muhammed KARACA 2. ve Kütahya AİHL den Furkan KUŞÇU 3. Oldu.

  Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere ödülleri;, MEB Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Sayın Osman DEMİRGÜL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı sayın Ahmet CENGİZ, Altıeylül Belediye başkanı sayın Zekai KAFAOĞLU,İl Müftümüz sayın Turgut AÇARİ, Karesi müftümüz sayın Fahri SAĞLIK  ve Balıkesir AİHL müdürü sayın Ahmet BEKDÜZ tarafından verildi.

  Program sonunda Cuma Hutbesini Yarışmada 1. olan Denizli AİHL den M. Sami DURMUŞ okurken Cuma namazını ise Balıkesir AİHL öğrencisi Abdurrahman BAL kıldırdı.

 

  Katılımcı öğrenci ve idarecilere namazdan sonra Karesi Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU nunda katıldığı , Nefes Bahçe tesislerinde öğle yemeği ikram edildi.

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.