BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görme Engelliler İçin Materyal Hazırlama Projesi'nin İlk Etabı Tamamlandı

Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü  "Görme Engelliler İçin Materyal Hazırlama Projesi" çalışmalarının ilk etabı tamamlandı.
Görme Engelliler İçin Materyal Hazırlama Projesi'nin İlk Etabı Tamamlandı

Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri tarafından hazırlanan materyallerde ortaöğretimde yer alan görme engellilerin; özellikle AYT ve TYT sınavlarına hazırlık sürecinde yaşadığı zorlukların azaltılması amaçlandı. Sesli konu anlatım ve sesli soru çözüm kayıtlarıyla öğrencilerimizin sınava yönelik bilgilere ulaşmasını sağlamak için başlatılan projede 9.-10.-11. Ve 12. Sınıflara yönelik Türkçe-Edebiyat ve Matematik alanlarında şu ana kadar MEB'in yayınladığı örnek ve çıkmış sorular Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri tarafından profesyonel bir kayıt sistemiyle seslendirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ; bu yıl Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birçok projeye imza attıklarını belirterek, birçok kurumla da gerek protokol gerekse gönüllülük esasına göre ortak çalışmalarımız devam etmektedir, bu bağlamda özellikle görme engelli öğrencilerimiz için Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri tarafından hazırlanan materyallerde öğrencilerimiz dokümanları bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına alabilir, bilgisayar, mobil cihaz ya da mp3 çalarlarında dinleyebilirler. Bu çalışmayı gerçekleştiren öğretim görevlileri ile Rehberlik ve Araştırma merkezine sonsuz teşekkür ediyorum," dedi.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.