BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık Bölge Finali Fethiye´de Yapıldı

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Lisesi Öğrencileri arasında her yıl düzenlenen Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma yarışması 9.Bölge finali Muğla Fethiye de  yapıldı.
Hafızlık Bölge Finali Fethiye´de Yapıldı

Kendi illerinde İl Birincisi olan Hafız öğrencilerden, Ege Bölgesi İllerinden Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak, İzmir, Muğla, Aydın , Denizli, Manisa, ve Balıkesir´in dahil olduğu 10 il 9. Bölge Finalinde yarıştılar.

İlimizi Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Hamza YAĞIZ temsil ederken, yarışmaya öğrencimizle birlikte Okul Müdürü Ahmet BEKDÜZ, Müdür Başyardımcısı Mehmet ÇAM ve Öğretmenler Ahmet ŞARLI, Ali GÜN ve Osman Nuri UÇAR´ın aralarında bulunduğu Balıkesir kafilesi Muğla Fethiye´deki finale katıldılar.

12 Nisan 2015 Pazar günü  Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan 9. Bölge finali Hafızlık yarışması ile başladı. Temsilcimiz Hamza YAĞIZ yarışmada 3. Sırada yarıştı. 500 puanla 9. Bölge Finalinde il birinci İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi olurken, Bölge 2. Oldu.

Hafızlık yarışmasından sonra ‘Genç Bilaller’ Ezanı Güzel Okuma yarışmasına geçildi. Bölge birinciliğini Eskişehir Odunpazarı Anadolu İHL öğrencisi alırken, İlimizi Savaştepe AİHL öğrencisi Semih Coşkun temsil etti.

 

HAFIZLIK BÖLGE FİNALİ FETHİYE DE YAPILDIHAFIZLIK BÖLGE FİNALİ FETHİYE DE YAPILDIHAFIZLIK BÖLGE FİNALİ FETHİYE DE YAPILDIHAFIZLIK BÖLGE FİNALİ FETHİYE DE YAPILDIHAFIZLIK BÖLGE FİNALİ FETHİYE DE YAPILDI

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.