BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sami GÜNNÜ'nün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sami GÜNNÜ'nün

 

Tarih 15 Temmuz 2016'yı gösterirken Türk Milleti istiklaline ve istikbaline kast etmeye yeltenen düşmanları ile bir kez daha karşı karşıya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve ulusal varlığımızı hedef alan milli irademizi hiçe sayan hain terör örgütünün alçakça girişimi milletimiz tarafından bertaraf edildi.

Özellikle son yıllarda birbiri ardına gelen takdire şayan başarılarıyla bölgesinde güçlü ve lider ülke konumuyla dünyada adından sıkça söz ettiren ülkemizin can damarlarını kesmek için saldıranlar, en ağır karşılığı aldılar.

 1071 Malazgirt destanıyla, Anadolu'nun kapılarını açarak, bir daha çıkmamak üzere, üzerinde yaşadığımız topraklara girerek, bu toprakları yurt ve vatan edinmişiz. 1453 Fetih destanıyla, onlarca defa feth edilme girişimine rağmen bir türlü feth edilemeyen ve yıkılmaz denilen İstanbul Surları yerle bir edilerek, İstanbul'u fethedip, Fatih Sultan Mehmet Han ve askerleri sayesinde Peygamber övgüsüne mazhar olmuşuz. Çanakkale destanıyla adeta yok edilmiş bir millet olarak yeniden doğmuş ve yedi düvel denilen dünyanın en güçlü devletlerini dize getirerek Çanakkale sularına gömmüşüz.Bu vatan için 7'den 70'e canlarımızı ortaya koyarak Çanakkale'yi geçilmez kılmışız.

 Son destanımız 15 Temmuz destanı,

 Halkın karşısında hiç bir gücün duramayacağı, yaşanarak tüm dünyaya gösterilmiştir.Bizler milli eğitim ailesi olarak, evlatlarımıza bizi biz yapan bu gücü,  milletimizin ruh kudretini her daim hatırlatıyor ve onları da bu bilinçle hayata hazırlıyoruz. Hakka tapanların, hakkı olan istiklâl için her türlü cefaya göğüs geren aziz milletimizin milli ve manevi değerlerinin aydınlığında yetişecek çocuklarımız geleceğimizin teminatı olacaktır.

 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temenni ediyoruz.

 

 Sami GÜNNÜ

 İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.