BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sami GÜNNÜ'nün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sami GÜNNÜ'nün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Yeni bir eğitim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Geleceğin nesillerine geleceğin eğitimini verebilmek amacıyla ilçemiz bünyesinde tüm hazırlıkları yapmış bulunmaktayız. 

 

   Kıymetli İdareci ve Mesai Arkadaşlarım;       

   2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nin en temel maddesi insanın, birlik ve bütünlüğü içinde yeniden ele alınmasıdır. 2023´ün Türkiye´sine yaklaşırken, bu yolda eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu unutmamamız gerekir. Öğrencilerimizin gelişimlerini devam ettirebilmeleri için onları desteklemeliyiz. Sizlerin yol gösterici ve ufuk açıcı olmanız çocuklarımızı hedeflerine daha da yaklaştıracaktır. Yapıcı ve özgüven arttırıcı bir tutumla onları desteklemek başarılarını arttıracağı gibi güçlüklerle mücadele edebilmelerine de katkı sağlayacaktır. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin gelişimine yönelik tüm çalışmalarınızda yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. 

 

    Sevgili öğrenciler; 

    Gelişim; sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil hayatımızın tümünde devam eder. Bu bilinçle hareket ettiğiniz sürece üstesinden gelemeyeceğiniz güçlük yoktur.   

    Vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmalısınız. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız.           

    Kıymetli Velilerimiz;   

    Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde her türlü maddi ve manevi desteği veren siz değerli velilerimizin okula yeni başlayan öğrenciler gibi heyecanlı olduğunu biliyoruz.   

    Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizin de emeğiniz vardır. Ancak hiçbir zaman unutmayalım ki iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Aile ne kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkarsa toplumda o kadar sağlam olur.   

    Sayın veliler, öğrencilerimizin eğitiminde yalnız okulların değil velilerin eğitimlerinin de büyük payı olduğunu, bu payınız çok önemlidir. Bu nedenle daima okul ve öğretmenlerle iş birliği içinde olmanızı istiyoruz. Sağlıklı ve düzenli bir iletişimle bunu başaracağımıza inanıyorum. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil manevi yönden de destekleyerek her zaman yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. 

 

    Eğitim çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreçtir ve bu süreçte öğrencileri milli-manevi değerler bütünüyle beraber akademik anlamda da onları en yeni donanımlarla geliştirmeyi amaçlamaktır. Bu amaçla okullarımızın tüm eksiklerini gidermek, çocuklarımıza en uygun eğitim öğretim ortamları sunmak gayretimiz yaz tatili boyunca tüm hızıyla devam etmiştir. İlçemizin bilgi ve kültür birikimi çocuklarımız ve gençlerimiz için onların akademik, sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel başarılarında önemli bir motivasyon kaynağı olmuş ve Karesi'nin eğitim kalitesi ile de tescillenmiştir.  2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da ilçemizdeki başarıyı daha da arttıracağımıza inanmaktayız. 

 

    Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilçemize ve tüm eğitim çalışanlarımıza, anne-baba ve sevgili öğrencilerimize, eğitime gönül veren hayırseverlerimize sağlık mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyor, hayırlı olsun dileklerimle sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 

 

 

    Sami GÜNNÜ

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.