BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY´ ın Berat Kandili Mesajı

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan KONAKBAY Tüm İslam Aleminin Berat Kandili’nin Hayırlara Vesile Olmasını Diledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY´ ın Berat Kandili Mesajı

             Berat kandili, Allah´ın  rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. 

             Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir.   Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

           Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür.   Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.  Tüm İslam Alemi´nin ve Karesi İlçesi´nin Berat Kandilini Kutlar Hayırlara Vesile Olmasını Dilerim.

 

 

 

 

 

                                                                                                                             Ramazan KONAKBAY

                                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.