BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz KONAKBAY´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz KONAKBAY´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

"Türkiye´yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmek ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacaktır. Eğitim-öğretim milletimiz ve insanlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bir uygarlık projesi olan Türkiye Cumhuriyeti´nin eğitim alanındaki nihai hedefi ´insan´ yetiştirmektir. Dünyayı ve dünyadaki gelişmeleri doğru anlayan, yorumlayan, dünyayla barışık ama aynı zamanda, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide dünyayla boy ölçüşebilen insan yetiştirmektir.  çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmanın yolu eğitimden geçmektedir.

    Eğitilmemiş bir ulusun, medeni dünyada yeri yoktur. Sağlam ve köklü bir eğitim almış fertlerin oluşturduğu toplum istikbale güvenli adımlarla yürümektedir. İlçemizin eğitimini üst sıralara taşımak için yüksek tuttuğumuz hedeflerimizi gerçekleştirmede en büyük görev eğitimin her kademesinde görev alan yönetici ve öğretmenlerimiz ile öğrenci velilerimiz ve öğrencilerimize düşmektedir. Başarmamız için herkesin kendine düşen görevi ciddiye alarak en iyi biçimde yerine getirmesi kaçınılmazdır.

     İlçe Milli Eğitim olarak, gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını ve başarılarla dolu geçmesini diler, öğrencilerimizi sevgiyle kucaklar, anne-babalara, öğretmenlerimize ve her kademedeki yöneticilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

 

 

 

                                                                                           Ramazan KONAKBAY

                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.