BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAMİ GÜNNÜ´NÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAMİ GÜNNÜ´NÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

30 Ağustos, Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı büyük gündür. Mustafa Kemal Atatürk, bugün 96’nci yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında;

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Sözleriyle  anlatıyordu.

Tarihin hiçbir döneminde esarete  boyun eğmemiş olan asil ve kahraman Türk Milletini, kendi vatanında boğup, tarih sahnesinden silmeye çalışan Haçlı zihniyetinin top yekun saldırısına karşı  bütün imkansızlıklara rağmen başlatılan   millî mücadelemizin ve istiklâl savaşımızın, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zaferle sonuçlanması, Türk Tarihinde yeni bir başlangıç noktası olmuş ve böylece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel harcı atılmıştır.

 Ayrıca bu gün; işgal altında bulunan vatan toprağının, bütün imkansızlıklara  ve yokluklara rağmen, topyekun kararlılıkla, inançla ve azimle nasıl müdafaa edilebileceğinin de göstergesidir ve birçok ülkenin bağımsızlık mücadelesine örnek teşkil etmiştir.

 Bu anlamlı günün yıldönümünde tarihte  olduğu gibi bugün de her türlü kirli oyunlarla vatanımızı, milletimizi yok etmeye çalışan düşmanlara karşı birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Biz birlik olduğumuz sürece yön verilen değil bölgesinde ve dünya konjonktüründe  söz sahibi ülke olmamız muhakkaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle     Büyük Zafer´in 96. yılında, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Zafer Bayramı´nı en içten duygularla kutluyorum.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.