BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami Günnü'nün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami Günnü'nün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Her yıl coşku ve hevesle başladığımız yeni eğitim öğretim yılına bu yıl buruk bir heyecanla adım atıyoruz. Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 pandemisi sebebiyle Mart ayında yüz yüze eğitime ara veren okullarımızı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcında yine uzaktan eğitimle açıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Okullarımız uzaktan eğitime başladığından bu yana çocuklarımıza ulaşabilmek ve onları eğitim-öğretim sürecine katabilmek adına çok büyük gayret gösterdiniz. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Aynı gayreti şartlar ne olursa olsun yeni eğitim öğretim yılında da göstereceğinizden eminim. Yol uzun, zorlu ve meşakkatli, biliyorum... Ama bir çocuğun gülüşü, bir velimizin minnettarlığı, bütün meselemizin eğitim olması için yeterli. Gelin, bizler hep birlikte nasıl başaracağımıza, nasıl ilerleyeceğimize kafa yoralım. Yeni eğitim öğretim yılında hepinizin heyecanı, özverisi en büyük güvencemiz olacak. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin gelişimine yönelik tüm çalışmalarınızda yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Gelişim; sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil hayatımızın tümünde devam eder. Mart ayından itibaren okullarınızdan uzak kaldınız, öğretmenlerinizle uzaktan eğitim yoluyla iletişim kurdunuz. Sizlerden yüz yüze görüşene kadar öğretmenlerinizin yönlendirmelerine uymanızı ve çevrimiçi derslerinizi takip etmenizi istiyorum. Sizleri tekrar okullarınıza kavuşturmak için çalışıyoruz.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızın yetişmesinde her türlü desteği veren siz değerli velilerimizin bu eğitim öğretim yılı başlarken endişeli olduğunuzu biliyoruz. Pandemi sürecinde öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza destek oldunuz, onların eğitimi için sizler de büyük gayret gösterdiniz. Okullarımızı çocuklarımızla birlikte açana dek, onların eğitim öğretime en etkili şekilde dahil olmaları için birlikte çalışacağız. Bu nedenle daima okullarımız ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde olmanızı istiyoruz. Sağlıklı ve düzenli bir iletişimle bunu başaracağımıza inanıyorum.

Milli Eğitim Bakanlığımızın pandemi sürecinin başından beri yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzaktan eğitim süreci ile ilgili bütün planlamalarımızı yaptık. Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimize en verimli eğitim ortamlarını sunmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Ancak uzaktan eğitim ne kadar kaliteli yapılırsa yapılsın sınıf ortamının etkileşiminin yerini tutmaz. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi en etkili şekilde devam ettirebilmek için yüz yüze eğitime başlamamız gerekiyor.

Yüz yüze eğitime 21 Eylül'de başlayabilmemiz herkese çok büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızı yeniden okullarıyla buluşturabilmek için gerekli şartların oluşması adına maske takmalı, hijyen kurallarına uymalı ve sosyal mesafe konusunda dikkatli olmalıyız. Çocuklarımızın gözlerindeki pırıltıyı tekrar görmek, neşeli kahkahalarını duymak ve onlarla okullarımızda yeniden birlikte olabilmek için sabırsızlanıyoruz. Bunun için herkesi yüz yüze eğitimin başlaması için sorumluluk almaya, maske takmaya, virüs riskini azaltmaya davet ediyorum. Okulları hep birlikte açalım...

Yüz yüze eğitim süreci başladığında çocuklarımızı milli-manevi değerler bütünüyle beraber akademik anlamda da yeni donanımlarla geliştirmeyi amaçlayan çalışmalarımız devam edecek. İlçemizin bilgi ve kültür birikimi öğrencilerimizin akademik, sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel başarılarında önemli bir motivasyon kaynağı olmuş ve Karesi'de eğitimin kalitesi başarılarımızla tescillenmiştir. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında da ilçemizdeki başarıyı daha da artıracağımıza inanıyoruz.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılının ilçemize ve eğitime gönül vermiş herkese sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.