BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle ülkemizin bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

 

Tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmiştir. Dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olan bu bayram aynı zamanda milletimizin çocuklarına olan inancımızın bir sembolü olmuştur.

 

Çocuklarımızın refahını artırmak, onların daha güzel bir dünyada yaşam sürmesi ve daha iyi eğitim almaları için çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla devam ettiriyoruz.

 

Tüm dünyaya hakim olan Covid-19 pandemisi dönemi en fazla çocuklarımızı etkilemiştir. Bir yıldan uzun bir süredir okullarından uzak olan evlatlarımızın bir an önce okullarına dönmesi ve düzenli bir eğitim hayatına kavuşması en büyük dileğimdir. Onların en iyi geleceğe sahip olmasından sorumlu olan biz yetişkinler bu konuda gerekli bütün önlemlere uymalı, çocuklarımızı bir an önce normal hayatlarına kavuşturmak için gayret göstermeliyiz.

 

Sevgili çocuklar; bu süreç de geride kalacak ve tekrar okullarımıza en kısa zamanda kavuşacağız. Bu süreçte geçtiğimiz yıl olduğu gibi bayram coşkusunu evlerde yaşatmaya çalışan Karesi'nin idarecilerine, öğretmenlerimize, velilerimize ve yarınlarımızın sahibi değerli öğrencilerimize teşekkürü borç biliyorum.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatanın vatan olması için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.