BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün 6 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün 6 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

Vatanı işgal edilmiş ve düzenli orduları dağıtılmış bir milletin küllerinden yeniden doğuşu olan Kuva-yi Milliye hareketinin ilk ve en kuvvetli halkası  Balıkesirimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

 

İzmir'in Yunanlılar tarafından işgal edilmesinden sonra 18 Mayıs 1919 günü Karesi Mebusu Mehmet Vehbi Bey ile Belediye Reisi Keçecizade Mehmet Emin bey önderliğinde Alaca Mescit'te mücadeleyi başlatan 41 bayrak adamı ve Balıkesirliler 14 ay boyunca dört cephede Yunan orduları ile savaşarak, Balıkesir halkının ve Türk milletinin işgal ve esareti kabul etmeyeceğini Dünya kamuoyuna duyurmuşlardır. Ege'de kendi imkanları ile düşman işgaline son veren tek şehir Balıkesir'dir. Bu bağlamda ilimiz ve hemşehrilerimiz Kurtuluş Savaşı tarihimizde özel bir yere sahiptir. 

 

Tarihimizi bilmek, dünden bugünü anlamak ve dersler çıkararak yarınlara ilerlemek en büyük vatandaşlık görevimizdir. Kuva-yi Milliye ruhunu en doğru şekilde anlayan şehrin vatandaşları olarak yaptığımız her işte bu ruhun yanımızda olduğunu hissetmeli ve şehrimizin her daim daha iyiye doğru ilerlemesi için çalışmalıyız.

 

Düşmana karşı tek yumruk olup Kurtuluş Savaşı'nda kahramanlık destanı yazarak, vatanımızın bağımsızlığı için mücadele eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun. Ülkemiz sonsuzluğa uzanan son Türk devleti olsun. Tüm hemşehrilerimize sevgi ve selamlarımla...

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.