BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami GÜNNÜ'nün Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü kutluyorum.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde bu sözün doğruluğu daha net biçimde anlaşılmıştır. Bütün meslektaşlarıma bu dönemdeki özverilerinden ve çocuklarımızı sahiplenmelerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Pandemi döneminden sonra eğitim öğretimin yeniden yüz yüze başlaması ve aradaki dönemin telafi edilmesi konusunda da en büyük güvencemiz öğretmenlerimizdir. 

Bir insanı kurtarmak, bir âlemi kurtarmak kadar önemlidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve önemli mesleklerden biridir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve her şeyden önemlisi ülkesini ve milletini seven, milli manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. "Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi", rahmet ve minnetle anıyorum."

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.