BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıl Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelemizin 100. yıldönümüne ulaşmış olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919'da memleketimizin düşman işgalinden kurtarılması ve milletimizin bağımsızlığı için istiklal mücadelemizin ilk adımı atılmış, devamında millet iradesine dayanan Türkiye Cumhuriyeti devleti kurularak bu anlamlı süreç geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet edilmiştir.

Şüphesiz gençlerini en iyi şekilde yetiştirerek hem ülkesinin hem de insanlığın hizmetine hazırlayan milletler, medeniyet yarışında daha üst seviyelere çıkarak insanlığın umudu olabilirler.

Gençlerimizin işini iyi yapan, ahlaklı, insanlara karşı sevgi ve saygı içerisinde, sorumluluğunu layıkıyla taşıyabilen bireyler olmaları en büyük temennimizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm Türk milletinin ve gençlerimizin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.