BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

              09 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının I. dönem sonuna 17 Ocak 2020 tarihi itibariyle gelmiş bulunuyoruz. Karesi olarak 114 okulumuzda eğitim gören 34.823 öğrencimiz ve  2.611 yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanımızla birinci dönemi tamamlıyoruz.  Bu dönem 1.sınıfa başlayan 2.157 öğrencimizin ilk kez karne alma heyecanını ise birlikte paylaşıyoruz. 

                Geride bıraktığımız birinci yarıyıl döneminde geleceğimize yön verecek çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösteren başarılı ve huzur dolu dönemin yaşanmasına katkıda bulunan değerli yöneticilerimize, kıymetli öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimiz ile sevgili öğrencilerimize ve eğitim gönüllülerine teşekkürlerimi sunuyorum.

                Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her bireyin farklı öğreneceği düşüncesinden hareketle ebeveynlerin çocuklarını iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması,  üst düzey beklentiler içinde olmadan çocuklarını anlamaya dönük bir iletişim kurmalarının başarıyı da beraberinde getireceğini belirtmek istiyorum. Öğrencilerimizin almış olduğu karneler başarı veya başarısızlık göstergesi değil aksine güçlü ve zayıf yönlerini görme aracı olarak değerlendirilmeli, tatil süreci zihinsel ve bedensel dinlenmenin yanı sıra kendilerini yeniden değerlendirme imkânı olarak geçirilmelidir. Çocuklarımızın tatil döneminde dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayalım.

                Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalardan dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil geçirmeleri dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.