BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler. Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın; sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık. Mutlu bir toplum olmanın, çağdaşlaşmanın, birikimlerin geçmişten geleceğe taşınmasının yolu şüphesiz ki eğitimden geçer. Milletlerin devamlılığı,geleceğin garanti altına alınması ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretimimizi bu anlayışla sürdürdük.

Sevgili Öğrenciler,

Okulun aydınlık yüzü sayesinde gençlerimiz cehaletin zincirlerinden kurtuluyor. Bugün, bütün çalışmalarınızın,gayretlerinizin sonucu olarak karne alıyorsunuz. Şüphesiz ki bu karneler sizlerin kişiliğini ölçmüyor. Sadece bir yıllık çalışmalarınızın karşılığında bir değerlendirme cetveli aldınız. İnanıyorum ki eksiklerinizi görüp önümüzdeki yıl daha düzenli daha iştahlı çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız. Evet,yaz geliyor; çiçeklerin kuşların, böceklerin kısacası tüm tabiatın yeniden dirilişine şahit oluyorsunuz. Şimdi ödevler, dersler eylüle kadar rafa kaldırıldı. Bu dönemde tıpkı tabiat gibi sizler de zihin bakımından yeniden bir diriliş evresine gireceksiniz. Bu evreyi iyi değerlendireceğinizi umuyorum.

Değerli Öğretmenlerim, 

Bir yıl boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Eğitime adanmış bir ömrü, çoğu kez kendinizi ihmal ederek harcıyorsunuz. Ama bu ulvi görevde özverili çalıştığınız için İlçemizde hem sınavlarda hem bilim,sanat ve spor alanlarında büyük başarılara imza attık. Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Tatil döneminde kendinizi, bilgilerinizi güncelleyip yeni dönemde aynı şevkle öğrencilerimize ışık saçacağınıza yürekten inanıyorum.

Kıymetli Velilerimiz, 

 Sizlerin en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Onların iyi bir eğitim alması, şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olması için büyük özveride bulundunuz. Bugün,  çocuklarımız karnelerini alıyor. Başarının sınırı yoktur. Her anne baba, çocuklarının çok başarılı olmasını ister. Unutmayalım ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır. Her şeyden çok önemsediğimiz varlıklarımızı yargılamak, kişiliğini zedeleyici ifadeler kullanmak çocuklarımızda tamiri imkansız hasarlar yaratır. Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse hatalarımızı eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yılda bu minvalde hareket etmeliyiz. Çocuklarımız bütün güzellikleri ve erdemleri yanında çabuk unutabilen, yanlışlıklara düşebilen varlıklardır. Sürekli telkine, sürekli doğruyu yanlışı öğrenmeye ihtiyacı vardır. Özellikle bilgisayar ve telefon bağımlılığı çocuklarımızın zihinlerini bulandırıyor. Onlara iyi bir rehber olmak istiyorsak iyi bir örnek olmalıyız. Kitap oku demeyip onlarla kitap okumalıyız. Eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu unutmayınız. Sizler ne kadar bilinçli, anlayışlı yol gösterici, ufuk açıcı olursanız çocuklarımız da o denli başarılı olur. yıkıcı, yargılayıcı, özgüven zedeleyici bir üsluptan kaçınmalıyız. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız.

      Her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde İlçemizin eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize,velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Sami GÜNNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.