BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürü KONAKBAY LYS öncesinde tavsiyelerde bulundu

Sayın Velilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Öğrencilerimiz;    Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu gençlerimizin geleceği için önemli olan Lisans Yerleştirme Sınavları yapılacak. LYS için yıllardır hazırlanan gençlerimizin bu çalışmalarının karşılığını bulmasını ve arzuladıkları üniversitelere girmelerini diliyorum.
İlçe Müdürü KONAKBAY LYS öncesinde tavsiyelerde bulundu

Sevgili Gençler;

 Hepimiz sizin için ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmış bir Türkiye’nin geleceği için varız. Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizin sınavlarda başarılı olacağınıza inancımız tamdır. Yıllardır hayalini kurduğunuz üniversitelere, bu sınavlar sonunda girmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı canı gönülden diliyorum. Stresten ve heyecandan uzak bir şekilde gireceğiniz sınavlarda, bugüne kadar edindiğiniz bilgi ve birikimlerinizi en üst düzeyde yansıtacaksınız.

 

 Değerli Öğretmenler;

 Öğrencilerimizin göstereceği başarıda şüphesiz sizlerin de çok önemli bir payı bulunmaktadır. Büyük zorluklar içinde sabırla, fedakârlıkla çok önemli çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Çocuklarımızın daha önceki sınavlarda olduğu gibi huzurlu ve güvenli bir ortamda sınava girmelerini sağlayacaksınız. Hepinizi tebrik ediyor, gösterdiğiniz fedakârlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 

 Sevgili Anne ve Babalar;

 Çocuklarınızın başarısı için doğduğu ilk günden beri birçok fedakârlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız. Sınava artık çok az bir zaman kaldı. Şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu gösterip moral vermelisiniz. Bu, onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Bugün olduğu gibi, sınav sonrasında da çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, en değerli varlığınız, gözbebeğiniz. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam edecektir.

 

  Bu vesile ile 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde LYS’ye girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek sizlerin olsun.

 

                                                                                  Ramazan KONAKBAY

                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.