BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüz KONAKBAY´ın Yıl Sonu Mesajı

   Bugün 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılını huzur içinde bitirdik. Bu yıl ilçemizde Eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu başarılı ve huzur dolu bir yılın yaşanmasına katkıda bulunan başta İlçe Kaymakamımıza,  Belediye Başkanımıza, Okul Müdürü ve idareci arkadaşlarımıza Eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize,  aile birliği üyelerimize,  bize destek olan Eğitim Hayırseverlerine ve Eğitime gönül veren herkese teşekkür eder şükranlarımı sunarım.  
İlçe Müdürümüz KONAKBAY´ın Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

 Bir öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirenler başarılı bir karneyle bir üst sınıfa geçecek veya okulundan mezun olacaklardır. Böylece hem anne ve babalarını hem de yakınlarını sevindirecek ve rahat bir tatil yapma hakkı kazanmış olacaklardır. Bazılarınız ise çeşitli nedenlerle başarısız olduğundan  hem üzülecek ve hem de üzeceksiniz. Ama Başarısızlığın bir kader olmadığını bilerek önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalısınız. Yani hem tatilinizi yapacak hem de planlı bir program dahilinde başarısız olduğunuz derslere çalışmalısınız. Bilin ki çalışan her zaman kazanır

 

 Değerli Veliler; 

 Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza sert ve kaba davranışlarda bulunmayalım. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı, hoş görüyle karşılamanızı diliyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım; 

Bilginin hızla çoğaldığı, yayıldığı ve tüketildiği yüzyılımızda bilgiye ulaşma ve bilgiyi değerlendirme önem kazanmıştır. Öğretmenlerin; sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Çocuklarımızı sevgiyle beslemek, çağdaş eğitimin gerekleri doğrultusunda yetiştirmek ve bir sonraki okul hayatına en iyi şekilde onları hazırlamak mesleğimizin erdemlerindendir. Günümüzde başarıyı yakalamanın sürekli kendini yenilemekten geçtiğini biliyorsunuz. Eminim ki öğretmenlerimiz; 2015-2016 öğretim yılının planlamasını zihinlerinde kurgulamaya başladılar bile, yıl boyunca verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 

 

                                                                                           Ramazan KONAKBAY

                                                                                      Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.