BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz'de Etkinlikler Doludizgin

2019-2020 eğitim-öğretim yılında ülke genelinde ilk kez uygulanan ara tatil döneminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından seminer programı kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi
İlçemiz'de Etkinlikler Doludizgin

Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından farklı bir ara dönem planlanması isteği doğrultusunda  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlikler büyük beğeni topladı.

Sömestr tatilinin ilk etkinliği Balıkesir Lisesi Konferans Salonunda İlkokul Öğretmenleri, Özel Eğitim ve Okul Öncesi Öğretmenlerine Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından 'Konser Dinletisi' gerçekleştirildi. 20 Kasım Çarşamba günü ise Eğitim Müzesi ve Resim Sergisi Gezisi düzenlendi. Özellikle Karesi'nin eğitim tarihini yansıtan müzenin ziyareti öğretmenlerin geçmişe yolculuk yapmasını sağlandı.

İlk kez öğretmenler arasında "Mangala Turnuvası" düzenlendi. Ali Hikmet Paşa İlkokulu'nda düzenlenen turnuvaya öğretmenlerin ilgisi oldukça fazlaydı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından da 21 Kasım'da Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda Şehit Öğretmenler anısına gerçekleştirilen ve duygusal anların yaşanmasını sağlayan " Bayrağın Gölgesinde Al Bayrak Oldun Öğretmenim" isimli sergi vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından dönem arasında seminer etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda; şehit olan öğretmenlerimizin fotoğraflarının ve hayat hikayelerinin yer aldığı büyük panolar, çeşitli okulların öğrencilerinden oluşan şiir dinleti grubu, Balıkesir'in 150 yıllık eğitim tarihi fotoğraflarının yer aldığı sergi ve keman dinletisi katılımcılardan tam not aldı. Ayrıca seminer programı dahilinde okulların çeşitli il ve ilçelere gezi programının düzenlenmesi öğretmenleri dinlendirdi.

 

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.