BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

            İlimizde 2019-2020 eğitim öğretim yılı "İlköğretim Haftası" etkinlikleri Atatürk Anıtı'na çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından inşası yeni tamamlanan Karesi Ali Hikmet Paşa İlkokulu binasının açılışıyla başladı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

           İlimizde 2019-2020 eğitim öğretim yılı "İlköğretim Haftası" etkinlikleri Atatürk Anıtı'na çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından inşası yeni tamamlanan Karesi Ali Hikmet Paşa İlkokulu binasının açılışıyla başladı.

 

Sabah ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından Karesi Ali Hikmet Paşa İlkokulunda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutan V. Tnk. Alb. Ahmet Kibar, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutan V. Piyade Albay Evren Ünal, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, protokol, öğrenciler ve öğretmenleri temsilen yapılan konuşmalar ve şiir okunmasıyla devam etti. Daha sonra okulun öğrencileri tarafından sunulan sportif etkinlik ve halk oyunları gösterileri ile devam eden programda 4. sınıf öğrencileri, bu yıl okula başlayan 1. sınıf öğrencilerini çiçeklerle karşılayarak, el ele tutuşup sınıflarına kadar okulun yeni öğrencilerine eşlik etti.

 

Öğretmenlere ve öğrencilere seslenen Vali Yazıcı, şunları ifade etti:
"Velilerimiz burada. Velilerimizin en kıymetli varlıkları bugün itibarıyla sizlere emanet. Bu emanete layıkıyla sahip çıkacağınızdan eminim. Bu emanetleri hem akademik anlamda doldurarak hem milli ve manevi anlamda doldurarak ülkemizi geleceğimizi teslim edeceğiz. Derslerle birlikte hayat devam edecek. Öğrencilerim, vali amcanız olarak sizden bir şey istiyorum: Herkes ama herkes mutlaka kitap okumalı. Bu alışkanlık bu yaşlarda kazanılmalı. Bu alışkanlığın kazanılmasında velilere de büyük iş düşüyor. Siz de kitap okuyarak destek olun. El birliğiyle tüm kurum ve kuruluşlarla BENGİ Projesi adı altında başlattığımız kampanyayla yolumuza devam edelim. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Çocuklarımıza değerler dünyasını tanıtmaya önem verelim. Çocuklarımızı birey olarak desteklerken, onları yaşadıkları topluma katkı sağlayan bir üye olarak yetiştirmek de çok önemlidir. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Okulumuzun yeni binası eğitim camiasına hayırlar getirsin." dedi.

            Program okulun açılış töreninin ardından, öğrenci ve velilerle birlikte okul bölümlerinin gezilmesiyle sona erdi.

09-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.