BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KARESİ ERASMUS+ BULUŞMA GÜNLERİ" BAŞLIYOR.

"KARESİ ERASMUS+ BULUŞMA GÜNLERİ" BAŞLIYOR. T.C. Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Balıkesir-Karesi Ortaokulu koordinatörlüğünde 08-09 Ekim tarihlerinde Karesi Ortaokulu'nda saat 09.30'da açılış gerçekleştirilecek olan "Erasmus+ Buluşma Günleri" ilklere ve sürprizlere sahne olacak.


 

ERASMUS NEDİR?

2014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+ Programı Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik alanlarında evvelce uygulamakta olduğu Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları başta olmak üzere pek çok program, fırsat ve ağları birleştiren bir programdır. Erasmus+ dünyasında her yaştan ve her sektörden vatandaşımız için Avrupa fırsatları bulunmaktadır. Erasmus+ Gençlik faaliyetlerinde gençlerimiz, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyen tüm vatandaşlarımız için kaçırılmayacak fırsatlar bulunmaktadır.

 

KARESİ'DE YÜRÜTÜLEN 16 PROJE STANDLARDA SERGİLENECEK.

 Erasmus Buluşma Günleri kapsamında Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda yürütülen 16 farklı proje standlarda sergilenecek. Ayrıca Erasmus+ kapsamında yurtdışında proje çalışması yapan öğretmen ve öğrencilerimiz projelerini sunma imkanı bulmuş olacak.

 

İKİ GÜN BOYUNCA SEANSLAR EŞLİĞİNDE ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK.

Balıkesir Karesi Ortaokulu bahçesinde seanslar eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliklere Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Erasmus+ projesi yürüten okullarımız ile proje yapmayı planlayan diğer okullarımızın da katılımı sağlanacak. Seanslar eşliğinde öğrencilerimizin ziyaret edeceği programda, öğrencilerimizin aktif olarak görev alabileceği konser etkinliği, karaoke etkinlikleri , puzzle etkinliği , kumaş boyama etkinliklerinin yanı sıra bazı sürpriz etkinlikler de yer alacak.

 

 09 EKİM'DE ERASMUS+ ÖĞRETMEN ATÖLYESİ EĞİTİMİ VERİLECEK.

Erasmus Buluşma Günleri kapsamında Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerimize yönelik olarak "Erasmus+ Öğretmen Atölyesi" eğitimi verilecek. 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlerde öğretmen eğitimlerine öncelik verilmesi istenmektedir. Özellikle daha önce proje hazırlayıp Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yeterli puana ulaşamayan AB Erasmus projeleri ilçemizde ilk kez uygulanacak olan öğretmen atölye çalışmalarında değerlendirilecek. Bu kapsamda özellikle dezavantajlı olarak nitelendirilen okullarımıza öncelik verilecek.

 

İLÇEDE YÜRÜTÜLEN PROJELER İÇİN BİR KOORDİNE ÇATISI OLUŞACAK.

Karesi ilçesinde yürütülen projeler için bu etkinlik sayesinde bir koordine çatısı oluşacak. Özellikle ortak ülkelerle temas konusunda birlikteliğin sağlanması hem ilçemizde Avrupa Birliği destekli yürütülen projelerin sayısının artmasına destek sağlayacak hem projelerin uygulanma esnasında yaşanabilecek ortak sorunların önüne geçmiş olacak hem de ilçemizin yurtdışında tanıtımına katkı sağlayacaktır.

KARESİ'DE İLK DEFA BİR PROJEDE DRONE İLE HAVADAN ÇEKİM YAPILACAK.

Balıkesir-Karesi Ortaokulu koordinatörlüğünde 08-09 Ekim tarihlerinde Karesi Ortaokulu'nda gerçekleştirilecek olan "Erasmus+ Buluşma Günleri" drone ile havadan kayıt altına alınıp, Balıkesir-Karesi Ortaokulu tarafından yürütülen projelerde de kullanılmak üzere video tanıtım filmine dönüştürülecek. Böylelikle ilk kez bir projede uygulanma aşamaları drone ile kaydedilmiş olacak. Aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak olan led ekranda Erasmus Buluşma Günleri kapsamında sergilenecek olan projelerin tanıtım filmleri etkinlik boyunca yayınlanacak.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.