BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karesi İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde Karesi Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü tarafından,İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı 21.01.2016 saat 14.00´ te Bilim Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.
Karesi İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı

         Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde Karesi Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü tarafından,İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı 21.01.2016 saat 14.00´ te Bilim Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

        Bilim Sanat Merkezinde ki Hayat Boyu Öğrenme Programına; Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY başkanlığında, İş kur Müdürü Nazım BALCI,  Karesi İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan AKKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Abdulhekim DEĞERLİ, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sami GÜNNÜ, Karesi Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Uğur IRMAK, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

             Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan KONAKBAY”  ‘’Eğitim uzun soluklu bir süreç, beşikten mezara kadar süren bir olgudur. Hayat boyu eğitim modeli daha iyi yaşam koşullarına ulaşmak isteyen her ülkenin uyguladığı ve önemi her geçen gün artan bir eğitim modelidir. İnsanlarımız yeni meslekler edinmek, mesleklerindeki gelişmelerini takip etmek ve kendilerini sürekli yenilemek zorundadır. Gelişme, kalkınma ve ilerlemenin yolu iyi eğitim almış insan gücünden geçmektedir. Aynı zamanda insanımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılaması gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması, insanımızın sanat ve estetik duygularını geliştirmesi, yeteneklerini fark edip ilerletmesi Halk Eğitimlerin faaliyet alanına girmektedir.  Halk Eğitim Merkezlerinden tüm ilçemiz halkının faydalanması ve çağımızın modern gelişmelerini alması, iyi yönde değişim ve gelişim sergilenmesi için siz kurum ve kuruluşlar ne şekilde katkı sağlayabilirsiniz? Sorularının cevapları  bize yol gösterecektir’’ dedi.  Katılımcılarımızın da söz alarak beklentilerini, isteklerini, önerilerini söylemelerini istedi. İyi dileklerle konuşmasını bitirdi.

              Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Uğur IRMAK “Hafta içi ve hafta sonu 40 tane kurs planladıklarını, halktan gelen tekliflerin  ve ihtiyacın ne yönde olduğu kursların önceliğini belirleyeceğini, broşürlerle herkese bilgilendirme yapıldığını” söyledi. Kurs sayılarını, kursiyer sayılarını sunu şeklinde anlatarak bilgi verdi. Katılımcıların taleplerini soru ve önerilerini belirtmelerini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

         Deliktaş müdür yardımcısı  İsa AYGÖR kursların köylerde de verilerek köydeki öğrencilerimizin de en iyi şekilde yararlanmasının çok iyi olacağını belirtti.

          Türk Eğitimsen İlçe Temsilcisi eskiden köylerimizde gelenek ve göreneklerimizi sürdürmek amacıyla halk oyunlarının oynatıldığını düğünlerde gençlerin bu oyunları oynadığını söyledi. Fakat şimdi artık bu oyunların unutulduğunu bunun için de kursların planlanmasının çok iyi olacağını belirtti.

               Karesi İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan AKKAYA Balıkesir ilimizde yabancıların yerleşiminin arttığını belirterek onlara yönelikte bizim gelenek ve göreneklerimizi öğretmek amacı ve aramızda ki iletişimin sağlanması için Türkçe kurslarının düzenlenmesinin çok faydalı olacağını söyledi.

            Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Uğur IRMAK  bu önerilerin dikkate alınacağını belirterek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti ve programın sona erdiğini bildirdi.

25-01-201625-01-201625-01-201625-01-201625-01-2016

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.