BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ "PROJE OFİSİ" HALİNE GELECEK

KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ "PROJE OFİSİ" HALİNE GELECEK.

 

İNGİLİZCE "BENGİ E-TWİNNİNG PROJESİ" HAZIRLANDI.

B.E.N.G.İ. (Bring Energy Novalty Genuineness In) ? (Hayatın İçine Yeniliği-Enerjiyi ve Özgünlüğü  Al.)

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda; proje mantığının kavranması, her okulda istekli öğretmenlerce yürütülecek eTwinning ve Erasmus projeleri için öğretmenlerimize ihtiyaç duydukları bilgilerin sunulması adına çalışmalara başlandı. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı her okuldan bir öğretmenin katılımı ile gerçekleşecek olan ve faaliyetlerine Ocak ayında başlanacak olan yeni eTwinning projesi B.E.N.G.İ. (Bring Energy Novalty Genuineness In)'nin kuruculuğunu Yeniköy Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Sevinç Aytaş ve Karesi Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Gonca Çilli üstlendi.

 

KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ERASMUS & E-TWİNNİNG CANLI YAYIN EĞİTİMİ BAŞLADI.

08-09 Ekim 2019 günlerinde düzenlenen "Karesi Erasmus+ Buluşma Günleri " etkinliği çerçevesinde Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerimize yönelik oluşturulan 'Öğretmen Atölyesi' eğitimi ile her Çarşamba 20:30 da istekli katılımcılara, proje kurucuları tarafından online canlı bağlantılarla projenin başlayacağı Ocak ayına kadar, eTwinning ve Erasmus projeleri hakkında bilgi verilecektir. İlk kez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılan canlı yayın bilgilendirme bağlantılarına kurumlarımızda görev yapan öğretmenlerimiz dahil olmuşlardır. Bunun yanı sıra Erasmus+ ve e-twinning projeleri ile ilgili Whatsapp ve Facebook paylaşım grupları kuruldu.

 

ATÖLYELER SONUCUNDA 23 YENİ AB PROJESİ HAZIRLANDI.

 "Karesi Erasmus+ Buluşma Günleri " etkinliği sayesinde öğretmenlerimizde ve okullarımızda proje konusunda farkındalık oluşturuldu. Kurulan Öğretmen Atölyesinde Erasmus+ ve E-twinning projeleri hakkında proje hazırlayan ama kabul görmeyen projelerimize ulaşılıp onaydan geçmeyen projelerimiz revize edildi. Bütün bu çalışmalar sonucunda "Karesi Erasmus Buluşma Günleri"nde sergilenen 16 projeye ek olarak 23 yeni proje de başvuruya hazır hale getirildi.

 

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK HİZMETİÇİ EĞİTİMLER PLANLANDI.

15 Kasım 2019 tarihinden sonra Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik yüzyüze hizmetiçi eğitimler planlandı. Proje koordinatörleri Gonca Çilli ve Sevinç Aytaş tarafından verilmesi planlanan eğitimler özellikle Erasmus+ ve e-twinning konusunda öğretmenlerimizde yeni farkındalıklar oluşturmayı ve yeni projelerin hayata geçirilmesini amaçlamaktadır.

 

 

KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ "PROJE OFİSİ" HALİNE GELECEK.

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda; proje mantığının kavranması, her okulda istekli öğretmenlerce yürütülecek projelere destek olmak amacıyla planlanan hizmetiçi eğitimlerin yanı sıra proje değerlendirme komisyonları ile de bir proje ofisi haline gelmesi amaçlanmaktadır. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde sadece Avrupa Birliği projeleri değil GMKA projeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Hibe-Destek projeleri, Kardeş Okul projeleri gibi farklı proje alanlarında da öğretmenlere destek noktası oluşturulacak. 

31-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.