BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Karesi'de Bir Dönem Böyle Geçti''

''Karesi'de Bir Dönem Böyle Geçti''

Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1.dönem sonu faaliyet tanıtım afişi yayınladı. "Karesi'de Bir Dönem Böyle Geçti" başlığıyla hazırlanan dönem sonu afişinde önemli  bilgilere yer verildi. Afişteki en önemli detaylardan biri ilimizde yürütülen BENGİ projesi kapsamında "Karesi'de Her Sınıf Bir Kütüphane" için okullarımıza 1.dönemde kazandırılan 37.087 kitap sayısı oldu. Ayrıca yine Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlar için hazırlanan ve egitim.karesibengi.gov.tr/ adresinde yayında olan interakif yazılıma okullarımızdan toplam 3.566 faaliyet girişi yapıldı.

          1.dönem sonu faaliyet tanıtım afişinde yer alan diğer bilgiler ise şöyle sıralandı: Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde devam eden 16 projeye ilave olarak toplam 23 Erasmus+ projesi  daha yazıldı.Avrupa Birliği eTwinning projeleri kapsamında Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde devam eden 18 projeye ilave olarak toplam 41 eTwinning projesi  daha yazıldı.

Bu yıl ilk kez  T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Hibe programı  kapsamında yazılan projelere başvuru yapıldı ve  üç ayrı proje ile  hibe almaya hak kazanıldı. Gençlik projeleri uygulamaları için toplam 54.500 TL hibe alındı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından açılan "Bilim Şenlikleri Destekleme Programı"na  Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uygulanabilir toplam 5 proje ile başvuru yapıldı.  Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde öğretmenlere yönelik düzenlenen Erasmus+, Proje Yazma, Moodle ve Araştırmacı Öğretmen Hizmetiçi Eğitim Faliyetlerine toplam 328 öğretmen katıldı. Özellikle Balkan ülkeleri ve sınır komşularımızdaki soydaşlarımızın yaşadığı ülkelerde eğitim veren 4 okulla "Kardeş Okul" protokolü imzalandı. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Karesi Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen 102  eğitim faliyetin toplam 2514 kişi katıldı. Yerel kurumlarımız olan  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi  ve STK'lar ile toplam 24 protokol imzalandı. Bu yıl MEB tarafından 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk kez uygulanan birinci ara tatil etkinliklerinde  Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde toplam 17 faaliyet düzenlendi. Yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve Okul-Aile Birliği üyelerimize yönelik düzenlenen Medya Okuryazarlığı Eğitim Faliyetine ise toplam 450 kişi katıldı.

20-01-2020

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.