BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARESİ'DEN REKOR HİBE BAŞVURUSU

KARESİ'DEN REKOR HİBE BAŞVURUSU

 

Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı çerçevesinde Avrupa Birliği Erasmus+ projelerine rekor düzeyde hibe başvurusu yapıldı.

 

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlar tarafından toplam 51 proje kaleme alındı ve bu projelerin toplam hibe başvurusu 5 milyon 240 bin Euroyu buldu.

 

Hazırlanan projelerde genellikle ilçenin eğitim yapısının baz alındığı ve "Karesi; Egitimin Öncü Değeri" sloganına uygun özgün projelerin yazıldığı belirtildi.

 

 Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ; bu dönem boyunca ilçemizde proje bazlı faaliyetlere büyük önem verdiklerini, Sayın Kaymakamımız Abdulkadir Demir'in de destekleriyle öğretmenlerimize hizmetiçi eğitimlerin verildiğini, çeşitli öğretmen atölyelerin farklı zamanlarda ilçe bünyesinde kurulduğunu ve koordineli bir çalışma sonucunda belki de Türkiye'de rekor bir başvuruya sahip olduklarını kaydetti. Bu çalışmalarda öncelikle öğretmenlerimizin proje yazma konusunda büyük ilerleme kaydettiğini belirten GÜNNÜ;  proje çalışmalarına destek olan kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, şube müdürümüz Tuncay Okay'a ve Karesi ilçesi Erasmus koordinatörümüz Gonca Çilli' ye teşekkürlerini iletti.


28-05-2020


 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.