BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Sayın Abdulkadir DEMİR Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri ve Öğretmenleri ile Buluştu

Kaymakamımız Sayın Abdulkadir DEMİR Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri ve Öğretmenleri ile Buluştu

Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR, Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleriyle buluştu. Yakın zamanda ülkemizi dünyada temsil eden projelere imza atan öğrencileri ve öğetmenlerini tebrik eden Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR; yürülen projeler hakkında da bilgi aldı.

Özellikle geçtiğimiz ay Malezya'da düzenlenen "Dünya Buluş Yarışması ve Sergisi Yarışması'nda Sağlık ve Medikal alanında dünya birincisi olup altın madalya alan projeyle yakından ilgilenen Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR; yarışma sonucundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projelerin geliştirilerek devam ettirilmesi konusunda öğrencilere ve öğretmenlere telkinlerde bulundu.

Aynı zamanda bilişim alanında robotik projesi olarak hazırlanan ve Çin' de düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatları' nda dünya üçüncülüğü kazanan robotik projesinin de danışman öğretmeni Harun İkiz ve öğrencileri tarafından anlatımı yapıldı. Ayrıca yurtiçinde ödüller kazanan farklı projelerin de anlatımı yapıldı. TÜBİTAK Türkiye finalinde Türkiye birincisi olan "Kablosuz Veri Aktarımı ve Flex Sensör Kullanılarak Öğrenilebilen Protez El Tasarımının Geliştirilmesi" projesinin yanı sıra TEKNOFEST'te "İnsanlık Yararına Kategoriler" bölümünde Türkiye ikincisi olan biyoloji alanındaki projenin de tanıtımı yapıldı.

BİLSEM öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin kendisini oldukça heyecanlandırdığı kaydeden Kaymakam DEMİR; projenin geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizerek, projelerin sonucunun ülkemize olumlu yansımasının üzerinde durdu. Bu bağlamda özellikle patent hakkının önemine vurgu yaparak "Bundan sonra da İlçe Milli Eğitim ve bizler sizlerin destekçisi olacağız" dedi.

Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR, Şehit Prof.Dr. İlhan VARANK Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleriyle buluşmasına Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, Şube Müdürleri Ersen AKSOY, İbrahim ALTINEL, Mahmut Ali ŞAHİN ve Tuncay OKAY ile Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Turgut KIVANÇ, Proje danışman öğretmenleri Harun İKİZ, Burcu GÜLER, Pınar SABAZ , Nihal ARI KORKUSUZ, Bilgi İşlem Memuru Ahmet ALTUN ve öğrenciler katıldı.

 

19-11-201919-11-201919-11-201919-11-201919-11-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.