BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOD 10.0 PROJESİ BAŞLIYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karesi Belediyesi ve Karesi Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Kod 10.0 Balıkesir Projesi ile ülkemizin Endüstri 4.0 devrimindeki hedefine ulaşması için gerekli adımları atıyoruz.
KOD 10.0 PROJESİ BAŞLIYOR

 

Ülkemizin Endüstri 4.0 devrimine hazır olmasını sağlayabilmek için çağın gerekliliklerini yerine getirecek nesiller yetiştirilmelidir. Gençlerimizi nitelikli bir biçimde yetiştirmenin yolu ise düzenlenecek eğitim programları ve bu programlara bağlı olarak gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinin etkili ve sürekli gelişime açık yapılandırılmasından geçmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karesi Belediyesi ve Karesi Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Kod 10.0 Balıkesir Projesinin amacı, ilçemizde eğitim öğretime devam eden öğrencilerin çağımızın olmazsa olmazı olan siber-fiziksel sistemler (robotik), nesnelerin haberleşmesi (sensör programlama, açık kaynak kodlu donanım kullanma), modelleme ve yazılım konularında gelişimlerini sağlamaktır. Proje ile yapılacak etkinlikler sonunda öğrenciler akıllı ürünler ile üretim bantlarındaki maliyeti düşürmek, patent çalışmaları yaparak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak ve sürdürülebilir ve yaşanabilir bir çevre için ilk adımlarını atmış olacaklardır.

 

Proje kapsamında okullarımıza Maker atölyelerinin ekipmanları okullarımıza gelmiş olup kurulumları devam etmektedir. Atölyeler proje kapsamında olan 5 lise ve tüm ilçeye hitap edecek merkez olan Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek-Hizmet binasında kurulacaktır.

 

Proje kapsamında Rahmi Kula Anadolu Lisesi, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet binasına kurulacak atölye ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizin Endüstri 4.0 devrimindeki hedefine ulaşması için gerekli adımları atmış olacağız.

18-05-201818-05-201818-05-201818-05-2018

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.