BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Münazara Yarışmaları Nefes Kesti.

Liseler Arası Münazara Yarışmaları Nefes Kesti.

İlimizde yürütülen BENGİ projesi kapsamında Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün projeleri göz doldurmaya devam ediyor. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ve geleneksel hale gelen 4. Liselerarası Münazara Yarışması nefes kesti. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan liselerin katıldığı münazara yarışmaları etaplar halinde devam eden yarışmada finale altı okul ismini yazdırdı.

 Gençlerimizin güncel konularla ve dünya sorunları ile ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak,Türk gençliğinin tartışma kültürü edinmesini sağlamak,farklı konulara farklı bakış açılarıyla bakmalarını sağlayarak bilgi dünyalarını geliştirmek,düşüncelerini uygun argümanlarla ve tutarlı bilgilerle ifade edebilmelerini sağlamak,düşünceler arasında bağ kurabilme ve bu fikirleri ifadeye dökebilme yeteneklerini geliştirmek amacıyla yapılan münazara yarışmaları örnek olacak şekilde devam ediyor.

 Gençlerimizin medeni cesaretlerini geliştirmeleri açısından son derece önemli olan ve izleyicilerin çok keyif aldığı yarışmalar lise grupları arasında büyük bir mücadeleye de sahne oldu. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ; Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenlenen bu tür faaliyetlerin ilçemizde öğrenim gören liseli öğrencilere büyük bir katkısı olduğunu vurgulayarak, düşünen, araştıran, bilgi sahibi olan ve bunu doğru şekilde insanlara aktaran bireylerin yetişmesinde münazara faaliyetinin önemine değindi.

 Büyük bir çekişmeye sahne olan münazara yarışmalarında Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi, Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi, Albay Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi çeyrek finale kalmaya hak kazandı.

14-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-202014-01-2020

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.