BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Münazara Yarışması Yarı Finali Yapıldı.

Liseler Arası Münazara Yarışması Yarı Finali Yapıldı.

10/03/2020 tarihinde Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Kurumları Arası Münazara Etkinliği'nin 4. Elemesinde Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, Albay Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi yarı finalde yarışmışlardır. Okullarımızdan Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, bir üst tura bay geçen Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesiyle birlikte finalde yarışmaya hak kazanmıştır.

Gençlerimizin medeni cesaretlerini geliştirmeleri açısından son derece önemli olan ve izleyicilerin çok keyif aldığı yarışmalar lise grupları arasında büyük bir mücadeleye de sahne oldu. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ; Karesi Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenlenen bu tür faaliyetlerin ilçemizde öğrenim gören liseli öğrencilerimize araştırma becerisi kazandırarak, elde ettikleri veriler ışığında orijinal fikirler üretme, ürettiği fikirleri savunma,  tezler ve antitezler ortaya koyarak kendini ifade etme yeteneği kazandırmak, böylece özgüvene sahip, kendini ifade edip empati kurabilen ve sorumluluk duyguları gelişmiş insanlar yetiştirerek demokrasi kültürüne katkıda bulunmaktır diyerek tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılarından dolayı teşekkür etmiştir.

10-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.