BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muharrem Hasbi Lisesinden Bilim Şenliği

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarında çalışmalarıyla göz doldurdu.Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde 10 Haziran 2015 Çarşamba günü 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı çerçevesinde hazırlamış oldukları çalışmaları sundular.Okul Müdürü Mutasım ATEŞ’in konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim BAYAR, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY ve İlçe Şube Müdürleri Sami GÜNNÜ,Ahmet KUTLU tarafından bilim şenliğinin açılışı yapıldı.  
Muharrem Hasbi Lisesinden Bilim Şenliği

104 Proje,180 öğrenci,20 öğretmen tarafından hazırlandı. Otomobil yapımından,şiir bestelemeye bir çok proje davetliler tarafından ilgiyle karşılandı.Matematik,Felsefe,Fizik,Almanca,Kimya,Tarih,İngilizce,Coğrafya,Biyoloji zümreleri sergiledikleri projelerle öğrencilerin yaratıcılık becerilerini gelişmesine fırsat sağlamış oldu.Öğrencilerimizden, Gökhan BİLGİN tarafından hazırlanan ve KORAYMOBİL adı verilen otomobil, İlçe Milli Eğitim Ramazan KONAKBAY tarafından test edildi ve tam puan aldı.Otomobil test sürüşü,davetlilere eğlenceli anlar yaşattı.Öğrencimiz Efe TOKMAN’ın kendi bestesi “Mecnun”,Furkan TOPAL, Ahmet KURAL,Yasin DÜNDAR ve Barış Erden SARAN’ın “Sessiz Gemi” için yaptıkları beste ilgiyle dinlendi.Grup Günışığı, şenliğe şarkılarıyla renk kattı.

 

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.