BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Toplantısı Yapıldı

Okul Öncesi Eğitim Toplantısı Yapıldı

           İlçemizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için Kaymakamımız Ahmet ERDOĞDU başkanlığında toplantıların üçüncüsü yapıldı.

     İlçemizde okul öncesi eğitim çağına gelen çocuklarımızdan öncelikle 5 yaş grubunda bulunanların tamamının anaokullarına veya anasınıflarına kaydının sağlanması amaçlanan çalışmada son aşamaya gelindi.

       Karesi İlçesinde okul öncesi eğitimde okullaşma oranı 2015-2016 eğitim öğretim yılında %86 iken bu yıl %100 ’e ulaştırılması hedefleniyor. Karesi de 2016-2017 eğitim yılında 5 yaş grubunda 2255 çocuk bulunurken onların 28 Eylül tarihi itibariyle 1930 çocuğumuzun anaokullarımıza ve ilkokullarımızın anasınıflarına kayıtlı bulunmaktadır. Bugüne kadar okul öncesine kaydı yapılmayan 325 çocuk içinde Kaymakamımız Ahmet ERDOĞDU başkanlığında yapılan toplantıda, öğretmen, imam ve mahalle muhtarlarında bir ekip oluşturularak çocuklarımız evlerinde ziyaret edilip okula kayıtları için velileri ikna edilerek kayıtları sağlanacak .

   Maddi İmkansızlıklar nedeniyle okula gelme imkanı olmayan çocuklarımızın okul giderleri Karesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ve Karesi Belediye Başkanlığınca karşılanacak.

     Toplantı; Kaymakamımız Ahmet ERDOĞDU başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Naciye Kabakçı Anaokulu Müdürü Rahşan POLAT, Nuran Oğuz Anaokulu Müdürü Nazmiye YILDIZ, Sıdıka Sami Kula Anaokulu Müdürü Meral ÇORAK katılımıyla gerçekleşti.

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.