BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlığı Seçiyorum, Harekete Geçiyorum"

Karesi İlçesinde eğitim kurumları tarafından yürütülen en geniş kapsamlı projenin tanıtım toplantısı 20 Ekim 2015 Salı günü saat 14.00 da Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi konferans salonunda Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN , Karesi Kaymakamı Sayın Ahmet ERDOĞDU, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın  Mürsel Sabancı , İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ , Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan KONAKBAY, Okul Müdürleri ,Öğretmen ve Öğrencilerin katılımları ile  yapıldı. 


  Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına yönelik hazırlanan “Sağlığı Seçiyorum Harekete Geçiyorum” projesi Karesi ilçesinde eğitim kurumları tarafından yürütülen en geniş kapsamlı proje olma özelliğini taşımaktadır. Altı ortak ve bir iştirakçinin katılımıyla gerçekleştirilen projede Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, T.C.Ziraat Bankası Fen Lisesi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi, Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi ve İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi ortak, Karesi Belediyesi iştirakçi olarak yer almaktadır.  188.728,00 TL bütçeli proje 9 ay sürelidir.

  Projenin amacı; okul çağındaki çocukların ve gençlerin bağımlılığa neden olan maddelerden korunmasına, bağımlılık yapan maddeler ve zararlı alışkanlıklar hakkında farkındalık yaratılmasına, ailelerin bağımlılık ve zararlı alışkanlıklar hakkında bilinçlendirilmesine ve öğretmenlerin bağımlılık ve zararlı alışkanlıklar ile mücadelede öğrencilere destek olmalarına katkı sağlamaktır. Proje süresince öğrencilerimiz, aileleri ve öğretmenlerimizle birlikte, doğa yürüyüşleri, bisiklet gezileri, seminer, tiyatro gösterileri, halk oyunları gösterileri, konserler ve okul içi sportif faaliyetler düzenlenecektir.

  “Toplumun zararlı maddelerden korunması ve başta gençler olmak üzere zararlı madde bağımlılarının rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması” program önceliğine yönelik proje kapsamında faaliyetlerin gerçekleştirilmesi adına; Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde tüm öğrencilerin kullanımına açık olarak bir adet tam donanımlı fitness salonu, bir adet yapay tırmanma duvarı, Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi’nde açık alan spor parkuru, Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nde bir adet yapay tırmanma duvarı, teknik alt ve üst yapılı müzik sınıfı, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi’nde tam donanımlı müzik kayıt stüdyosu yapılmakta olup, T.C.Ziraat Bankası Fen Lisesi’ne yarı profesyonel bisikletler alınacaktır. Bölgemizdeki sorunların tespit edildiği ve bunlara yönelik proaktif bir yaklaşım sergilenen projede, sportif ve kültürel faaliyetler ile öğrencilerin okula ilgilerini arttırılarak, Karesi ilçesindeki okullarda yaşanabilecek devamsızlık, disiplinsiz davranışlar gibi eğitim öğretimi olumsuz etkileyen durumların önüne geçilmesine destek olunacaktır.

,,,,,,,,......,,..,

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.