BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın daveti üzerine Ankara'daydı

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın daveti üzerine Ankara'daydı

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi'nde eğitim alan Serenay Akgün ve Sude Aksaray, fizik öğretmeni Nihal Arı Korkusuz danışmanlığında hazırlamış oldukları proje ile Tübitak Teknolojik Tasarım alanı Türkiye 1. si ve Prof. Dr. Saadet Büyükalaca Özel Ödülünü aldılar.


2019 Yılı Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması birincileriyle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nda (TÜBİTAK) bir araya geldiler. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile yarışmalarda birinci olan öğrencilerin projelerini tanıttığı stantları gezdi ve projelere ilişkin bilgi aldı.


Varank, burada yaptığı konuşmada, bilim ve teknolojiyi çocuklarla gençlere sevdirmenin milli teknoloji hamlesinin unsurlarından olduğunu söyledi. Gençlere bilim ve teknolojiyi sevdirme yolunda ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyoruz.

19-06-201919-06-201919-06-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.