BALIKESİR KARESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Taner Alkalp Anısına Kodlama Sınıfı Açıldı

Karesi Kaymakamlığı ve 1991'liler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hakkari'nin Çukurca İlçesinde 1997 yılında helikopterin teröristlerce füzeyle düşürülmesiyle şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Taner Alkalp adına Balıkesir Karesi Ortaokulu'nda kodlama sınıfı  kurulmasına destek  oldular.
Şehit Taner Alkalp Anısına Kodlama Sınıfı Açıldı

1991 yılında Harp Okullarından mezun olan subayların kurduğu dernek, devreleri olan şehitlerin anısını yaşatmak için Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarda bulunuyor. 1991 mezunu 19 şehidin 14'ünün mezun olduğu okullarında özel okuma dershaneleri, okuma köşeleri, kütüphaneler, akıl oyunları dershanesi ve robotik kodlama dershanesi kuran dernek yönetimi eğitimi önemsediklerini belirtti.

Şehit Hava Pilot Üsteğmen Taner Alkalp adına yapılan kodlama atölyesinin açılışında konuşan Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir eğitimin önemine dikkat çekti. Kaymakam Demir, "Burada bir kadirşinaslığın, vefanın örneğini görüyoruz. Ben bu noktada 91'ler mezunlarına çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi ve şehidimizi şükranla, minnetle yad ediyorum. Bizde vatan, millet, devlet değerlerimiz kutsaldır. Bu değerlerin yaşaması, yaşatılması için kan vermek gerekiyorsa, can vermek gerekiyorsa Türk Milleti'nin her bir ferdi hazırdır. Şehidimiz bu noktada şehadet şerbetini içmiştir. Kendisine Yüce Rabbimizden rahmet diliyorum, ailesine de sabırlar diliyorum." dedi.

Balıkesir Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal ise şehitlerin ve gazilerin sayesinde ülkenin bu günlere geldiğini belirterek, "Ülkemizin bu günlere ulaşması başta Kurtuluş Savaşı, Kore, Kıbrıs, Teröristle Mücadele Harekatı, Zeytindalı gibi harekatlarda hayatlarını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin eseri. Devre arkadaşımız Taner Alkalp de bu kahramanlardan birisi. Devre arkadaşları adına bu organizasyonu yaptıkları için ben kendilerine teşekkür ediyorum, ailemize tekrar sabırlar diliyorum. Vatanımıza, milletimize, şanlı al bayrağımıza hizmet eden şehitlerimizin hiçbir zaman unutmayacağız. Her zaman onların yanında ve destekçileriyiz devletimizin tüm unsurlarıyla beraber" dedi.

Anne Gülten Alkalp'ten teşekkür

Şehit Hava Pilot Üsteğmen Taner Alkalp'in annesi Gülten Alkalp ile oğlunun devre arkadaşlarının yaptırdığı dershaneden dolayı teşekkür etti. 10.06.2019 Pazartesi günü düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi  Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, 1991'liler Derneği adına Emekli İstihkam Albay Özkan İmal, Şehidin Annesi Gülten Alkalp, Ağabeyi Soner Alkalp ile öğrenciler, şehidin öğretmenleri ve sınıf arkadaşları da katıldı.

12-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-2019

Karaoğlan Mahallesi Kız OrtaOkul Sokak Numara 13 Karesi / BALIKESİR - 0 266 246 42 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.